Twój dom
w 3 miesiące

budowa krok po kroku

Twój dom
w 3 miesiące
Tuż po podpisaniu umowy i zatwierdzeniu harmonogramu prac zaczynamy budowę.
Twój cel jest coraz bliżej – od przestąpienia progu swojego wymarzonego domu dzielą Cię tylko 3 miesiące! Sprawdź, co będzie działo się w tym czasie.

Zobacz etapy
budowy

Budowa
1

Przygotowanie dokumentacji
warsztatowej

Na podstawie ustaleń ujętych w umowie przygotowujemy cyfrowy model Twojego domu, odwzorowujący wymiary konstrukcji do dziesiątej części milimetra. Jeśli chcesz wprowadzić ostatnie zmiany w projekcie, możesz zrobić to właśnie teraz.

2 tygodnie
prefabeko
Budowa
2a

Tworzenie
prefabrykatów

Po Twojej akceptacji projektu zaczynamy produkcję prefabrykatów (ścian, stropu, dachu itd.) w zakładzie w Świętochłowicach. Pracujemy w sprawnie zorganizowanym zespole, korzystając z nowoczesnego parku maszynowego i wysokiej jakości materiałów STEICO. Tak przygotowane elementy konstrukcyjne gwarantują szybki i niezawodny montaż.

6 tygodni
prefabeko
Budowa
2b

Przygotowanie
placu budowy

W tym samym czasie zaczynamy pracę na działce budowlanej – wykonujemy płytę fundamentową, a także dodatkowe czynności wskazane w zakresie umowy: utwardzanie terenu i drogi dojazdowej, zbieranie humusu, przygotowanie placu budowy na montaż. Każdą z tych prac możesz zlecić prefabeko lub wykonać na własną rękę.

6 tygodni
prefabeko lub klient
Budowa
3

Montaż konstrukcji domu do stanu
z zewnątrz gotowego

Na plac budowy wjeżdża dźwig: na płycie fundamentowej stawiamy ściany, montujemy strop i dach, zaczynamy przygotowywać budynek do wykonania wyprawy tynkarskiej na elewacji. Po 2 tygodniach dom jest „z zewnątrz gotowy”, w pełni zabezpieczony przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

2 tygodnie
prefabeko
Budowa
4

Montaż
instalacji

Następny etap budowy obejmuje m.in. ułożenie izolacji poddasza, montaż instalacji elektrycznej, montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją, ułożenie płyt gipsowo-kartonowych, montaż wod-can, instalację kotła gazowego/pompy ciepła i przewodów ogrzewania podłogowego. Prefabeko wykona dla Ciebie każdą z czynności; możesz także zlecić je zewnętrznemu wykonawcy.

2 tygodnie
prefabeko lub klient
Budowa
5

Wykończenie do stanu deweloperskiego

To samo dotyczy ostatniego etapu – prac wykończeniowych: wykonanie wylewek betonowych, szpachlowanie i szlifowanie połączeń płyt g-k, gruntowanie i malowanie ścian i sufitów, pokrywanie elewacji tynkiem dekoracyjnym. Tu kończy się rola prefabeko: ostatnie, najważniejsze czynności, czyli odbiór kluczy i powitalny toast w swoim nowym domu, należą już tylko do Ciebie!

2 tygodnie
prefabeko lub klient
Prefabeko 2022